.
„To czego nauczysz się dzisiaj, pomoże ci odkryć tajemnice jutra”
Nadszedł dzień długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców – po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy, nauki, rozwijania pasji i zdobywania nowych doświadczeń oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny. Korytarze naszej szkoły wypełniły się odświętnie ubranymi uczniami, radosnymi rozmowami i zapachami letnich kwiatów. To był wymagający rok szkolny. Nie obyło się bez większych i mniejszych burz, a dziś – po wielu miesiącach intensywnej pracy i nauki – nasz szkolny okręt dobił szczęśliwie do portu. W naszej uroczystości wzięli udział: Pan Waldemar Zawadzki – Wicestarosta Płocki, Ksiądz Karol Frankowski, Pani Monika Sperber – Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Joanna Matuszewska – Prezes Stowarzyszenia „IUVENES”.
Dla uczniów klasy III K i wychowawczyni Pani Julity Adamskiej oraz uczniów klasy III H i wychowawczyni Pani Beaty Żabki, a dziś także Pani Olgi Sadowskiej, był to dzień pełen wzruszeń – absolwenci trzecich klas Branżowej Szkoły I Stopnia zakończyli kolejny etap edukacji. Z jednej strony skończył się czas szkolnych spraw – lekcji, klasówek i egzaminów, ale z drugiej – rozpoczął się kolejny etap życia, jakże ważny, bo dorosły! Pamiętajmy, że „nauka to podróż, która trwa przez całe życie”. Pani Dyrektor Jadwiga Irena Milewska złożyła Absolwentom najlepsze życzenia na przyszłość: „Każdy rzemieślnik jest artystą w swoim fachu. Wierzę w Was, nie pozwólcie sobie odebrać pewności siebie i wiary w swoje możliwości. Doceniajcie każde doświadczenie, czerpcie z niego mądrość, polegajcie na swoim intelekcie, nie dajcie sobą manipulować. Bądźcie szczęśliwy, bo każdy człowiek, który nosi w sobie radość i entuzjazm jest promieniem słońca dla innych”. Pani Dyrektor podziękowała całej społeczności Zespołu Szkół oraz organowi prowadzącemu za wzorową współpracę w mijającym roku szkolnym.
Wychowawczynie klas kończących uhonorowanie zostały pamiątkowymi dyplomami i albumami. Było poetyckie słowo oraz prezenciki i „Certyfikaty przyjaźni i sympatii” od młodszych kolegów i koleżanek z klas II H i II K oraz wychowawczyń Pani Moniki Malanowskiej i Pani Marzanny Szafrańskiej. Były także życzenia od Samorządu Szkolnego, które odczytała Zuzia Buczyńska. Najlepszy uczeń klasy III K – Igor Kołodziejczyk otrzymał Dyplom Wzorowego Ucznia oraz nagrodę książkową za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Jego rodzicom – Mai i Andrzejowi Kołodziejczykom – Pani Dyrektor wręczyła List gratulacyjny. Igor został także wyróżniony nagrodą dla Najlepszego Absolwenta Branżowej Szkoły I Stopnia. Nagrodę otrzymał z rąk Pani Dyrektor Jadwigi Milewskiej oraz Pana Waldemara Zawadzkiego – Wicestarosty Płockiego. Uczennica klasy III H Weronika Komorowska otrzymała nagrodę książkową za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, a jej mama – Monika Górska – List gratulacyjny. Absolwenci zostali wyróżnieni za reprezentowanie Szkoły w Poczcie Sztandarowym, działalność w szkolnej Grupie Promocji, za wolontariat, za kreatywne i cieszące się dużą popularnością filmiki na szkolnej grupie FB. Hotelarze zaś – bez których nie mogła odbyć się żadna szkolna uroczystość – nagrodzeni zostali przez nauczycieli pionu hotelarskiego pamiątkowymi albumami, były serdeczne uściski i łzy wzruszenia. Dodatkowo za ogrom pracy i zaangażowania na rzecz Szkoły – Iwonka Tomczak i Olga Zakrzewska otrzymały vouchery od Hotelu Czardasz Spa@Wellness, z którym nasza Szkoła owocnie współpracuje. Absolwenci z rozrzewnieniem podziękowali Dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom, wręczyli kwiaty i słodkie upominki.
Drodzy Absolwenci, nie żegnamy się z Wami, czekamy w Branżowej Szkole II Stopnia! Zdobywajcie świat, ale nie zapominajcie o tym, czego się tu nauczyliście – o tradycji i historii swojego narodu! Bądźcie wrażliwi na dobro drugiego człowieka, niech piękno i prawda zawsze Wam towarzyszą!
Najlepsi uczniowie klas młodszych otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe, które odebrali z rąk Pani Dyrektor i wychowawców. Najaktywniejsi dodatkowo otrzymali laury za udział w wolontariacie, konkursie czytelniczym, dyplomy za pracę w grupie Promocji Szkoły, za udział w 48. Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Vouchery od Rady Rodziców za postawę szkolną i aktywność na rzecz środowiska lokalnego otrzymali – Magdalena Walczak I LO, Dominik Skarzyński II Ti, Michał Małecki II H. Za najwyższą frekwencję – klasa I Tig, dodatkowo wyróżnione zostały klasy ze stuprocentowymi wpłatami na Radę Rodziców.
Ceremoniał Szkoły przeprowadziła Pani Paula Rogowiecka, uroczystość prowadziła Pani Anna Dybiec – Wicedyrektor Szkoły.
Pani Dyrektor Jadwiga Irena Milewska pogratulowała wszystkim uczniom odniesionych sukcesów edukacyjnych oraz życzyła pięknych, niezapomnianych, a przede wszystkim bezpiecznych podróży po wakacyjnych szlakach.
M. Mofina-Olejnik