OGŁOSZENIA!!!

 

XXVII OGÓLNOPOLSKIE

SYMPOZJUM

SZKÓŁ

STASZICOWSKICH

GĄBIN, 05-06 VI 2014

 

 

CKE

EGZAMIN

MATURALNY 

 

 

 

 


 Kierunki kształcenia

 

 

obraz   

Wybiła godzina rozstrzygająca! Polska przestała być niewolnicą i sama chce stanowić o swoim losie, sama chce budować swą przyszłość, rzucając na szalę wypadków własną siłę orężną.

Komendant Główny Wojska Polskiego Józef Piłsudski

Słowa J. Piłsudskiego… to one wybrzmiały w sali gimnastycznej, wyrecytowane przez uczniów, podczas szkolnego spotkania z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

czytaj dalej...


Tydzień dobrego chleba

 W środę 22 października w ramach kampanii Fundacji Dobre Życie: „Dobry chleb na każdym stole- bądź świadomym konsumentem” Samorząd Uczniowski zorganizował  w szkole dzień dobrego chleba.

Przygotowano ulotki, informacje na FB i tablicę informacyjną.

Jednak najbardziej emocjonującym momentem całej akcji, która wzbudziła duże zainteresowanie nie tylko wśród uczniów i nauczycieli, ale również pracowników szkoły był poczęstunek.

Uczniowie przygotowali ponad 200 mini kanapek z chleba na zakwasie.

Był to miedzy innymi chlebek orkiszowy, z dodatkiem soi oraz chleb Pur Pur.


Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14 października 2014 roku sala gimnastyczna w Zespole Szkół, wypełniła się zaproszonymi gośćmi. Pani D. Kowalkowska – Fiłoniuk dyrektor Szkoły powitała zebranych, rozpoczynając coroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

 W części oficjalnej gościliśmy władze powiatowe: p. A. Sierockiego przewodniczącego  Rady Powiat oraz p. A. Bartosiaka wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Władze lokalne reprezentował p. K. Jadczak  - burmistrz Miasta i Gminy Gąbin. Swoją obecnością zaszczycili nas również: ks. kanonik J. Szczeciński – proboszcz parafii Św. Mikołaja w Gąbinie, p. Ewa Kowalak Prezes Powiatowego ZNP oraz rodzice z przewodniczącą Rady Rodziców na czele p. Danutą Grzymałą.  Licznie przybyli, jak co roku, emerytowani  i aktualnie pracujący nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły oraz młodzież.    (czytaj dalej... )


Stołeczna Kapituła „Klubów Ośmiu”

„Klub Ośmiu”- Młodzieżowy Wolontariat, który już od 10 lat działa w naszej szkole, został zaproszony przez Fundację „Świat na Tak” na Stołeczną Kapitułę Klubów Ośmiu. Uroczystość odbyła się 7 października 2014 r. w Warszawie, a Zespół Szkół im. St. Staszica w Gąbinie reprezentowali opiekun Klubu Ośmiu  p. Kamilla Krakowska oraz uczniowie – wolontariusze Edyta Brzozowska z klasy III LO i Mateusz Domżałowicz z klasy II K. Wydarzenie to miało na celu podsumowanie pracy „Klubów Ośmiu” w roku szkolnym 2013/2014 oraz nakreślenie kierunków pracy na rok następny.

  (czytaj dalej... )

 

 

 


Wybory do samorządu 2014/2015

W piątek 26.09.2014  w Naszej Szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego i wybory Opiekuna SU.

Lokal wyborczy był otwarty przez 2 godziny odwiedziło go 282 osoby.

Było wszystko - profesjonalna urna, komisja wyborcza i mężowie zaufania. 

Po wyborach rozmawialiśmy z nowym  przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Tomkiem Smolarczykiem z klasy III TI: „Być narodowi użytecznym” to słowa naszego patrona dlatego hasłem tegorocznej Rady SU jest „Być szkole użytecznym”. Przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować moim wyborcom, którzy przez zaufanie wybrali mnie jako lidera całej społeczności Staszica. Przecież każdy z was mógłby kandydować… Chciałbym też bardzo pogratulować moim rywalom. Jako przewodniczący postaram się nie stawiać celi ale realizować je.  

(czytaj dalej... )


  Warsztaty  "dobry chleb na każdym stole - bądź świadomym konsumentem"

Uczniowie Naszej Szkoły zostali zaproszeni na dwudniowe szkolenie organizowane przez Fundację Dobre Życie i Polski Chleb oraz Szkołę Promocji Zdrowia pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na podniesienie świadomości konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba wypiekanego tradycyjnymi metodami a także promowanie zdrowego stylu  życia.

czytaj dalej...

 


 ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Zgodnie z tradycją Zespołu Szkół im  S. Staszica w Gąbinie, we wtorek 16 września br. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.

To niezwykle ważny dzień dla wszystkich pierwszo-klasistów!!! W ceremonii ślubowania uczestniczyli: Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele oraz przedsta-wiciele klas programowo niższych. Uśmiechnięci, odświętnie ubrani i przejęci pierwszoklasiści udowodnili, że są gotowi do wejścia w poczet uczniów szkoły.             Po  wystąpieniu p. Dyrektor i przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego, który słowami „…zapraszam wszystkich do pracy na rzecz Szkoły – jest wiele do zrobienia – a razem możemy wszystko” zachęcał pierwszoklasistów do aktywnego działania. Następnie, akt ślubowania przeprowadził  v-ce dyrektor S. Sztygiel, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar i tym samym zostali przyjęci w grono "Staszica".        czytaj dalej...


ZEBRANIE RODZICÓW W „STASZICU”

W dniu 15 września  2014 roku sala gimnastyczna Zespołu Szkół wypełniła się rodzicami uczniów naszej szkoły. Spotkanie poświęcone było organizacji roku szkolnego 2014/2015.        

Pani  Danuta Kowalkowska – Fiłoniuk dyrektor Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie przywitała zebranych, szczególnie rodziców „pierwszoklasistów” dziękując jednocześnie, za „…wybór tej szkoły i zaufanie jakim nas obdarzono”.

czytaj dalej...  


1 wrzesień 2014 - Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015 

 4 763 600 uczniów szkół na terenie całego kraju już dzisiaj wróciło do szkoły - wśród tej grupy jesteśmy i my.

Podczas uroczystego spotkania w sali gimnastycznej Pani Dyrektor Danuta Kowalkowska-Fiłoniuk powitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególnie ciepło powitała uczniów rozpoczynających naukę w naszej Szkole.

Razem z nami uroczyście przywitał rok szkolny wice starosta płocki - Pan Jan Ciastek.

Podczas uroczystości dokonano prezentacji odnowionych sztandarów szkół zawodowych. czyt.dalej


Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

 Najlepsi uczniowie nagrodzeni stypendium Starosty Płockiego

 

Zakończenie roku szkolnego maturzystów