OGŁOSZENIA!!!

 

XXVII OGÓLNOPOLSKIE

SYMPOZJUM

SZKÓŁ

STASZICOWSKICH

GĄBIN, 05-06 VI 2014

 

 

CKE

EGZAMIN

MATURALNY 

 

 

 

 


  Kierunki kształcenia

 

 

 KIERUNKI KSZTAŁCENIA


LO
             przedmioty rozszerzone: język polski, j. obcy;  przedmiot wybrany: historia lub geografia.              przedmioty rozszerzone: matematyka lub biologia język obcy; przedmiot wybrany: geografia, fizyka lub chemia.

Technikum
Zawodwka
LOD
SP
Kursy
  •     M.12.  Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych.


V edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Francji, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii

Konkurs POWIATOWY
W dniu 26 lutego 2015 roku odbył się w naszej Szkole Powiatowy Konkurs Wiedzy o Francji, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem edukacyjnym objął Pan Mariusz Bieniek – Starosta Płocki i prof. zw. dr hab. Jacek Grzywacz – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku.

czytaj dalej
Galeria


V Szkolne Targi Edukacji i Pracy

TARGI
W dniu 26.02.2015r. w Naszej Szkole odbyły się V Szkolne Targi Edukacji i Pracy, podczas których mieliśmy zaszczyt gościć:
• Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Płocku
• Szkołę Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku
• Politechnikę Warszawską Filia w Płocku
• Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu
• Policealną Szkołę Medyczną z Płocka
• Komendę Miejska Policji w Płocku
• Wojskową Komendę Uzupełnień w Płocku
• Powiatowy Urząd Pracy w Płocku
• Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku
• Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku
• Szkoły Policealne ŻAK
• Wyższą Szkołę Gospodarki Krajowej w Kutnie
• Laboratorium Zielone Zawody
Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Piotr Zgorzelski Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Pan Mariusz Bieniek Starosta Płocki oraz Pani Małgorzata Bombalicka Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Goście w swoich wypowiedziach wyrazili uznanie związane z organizacją Targów, naszym maturzystom życzyli powodzenia na egzaminach: maturalnym i zawodowym oraz trafnych wyborów w kreowaniu przyszłej ścieżki kariery zawodowej.

czytaj dalej
Galeria


Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Powiatu w Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie

Powiat Płock
W dniu 13 lutego 2015 r. odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Powiatu w Płocku. Tym razem członkowie Zarządu spotkali się z dyrekcją, kadrą dydaktyczną i uczniami największej szkoły w powiecie płockim - Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie...

źródło: Starostwo Powiatowe w Płocku

Czytaj więcej - Starostwo Powiatowe Płock i na naszej stronie w zakładce Aktualności


Monika Piecka wyróżniona w konkursie o Dobroczynną Nagrodę Starosty Płockiego „Kwiat Powiatu”

Nagroda Starosty Płockiego „Kwiat Powiatu” – to symboliczne wyróżnienie dla osób, organizacji lub instytucji, które w szczególny sposób zasłużyły się w danym roku dla samorządowej wspólnoty Powiatu Płockiego. Honorowy patronat nad Konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Adam Struzik. Nasza uczennica – Monika Piecka – nagrodzona została w kategorii: Talent Roku. Laureatka otrzymała statuetkę „Kwiat Powiatu" oraz dyplom stanowiący potwierdzenie przyznania nagrody finansowej. Wyróżnionym w konkursie przysługuje prawo do wykorzystania przyznanej nagrody w promocji własnego wizerunku w prowadzonej działalności gospodarczej lub publicznej. Monika przyjęła gratulacje od Starosty Płockiego – Pana Mariusza Bieńka, Posła na Sejm RP – Pana Piotra Zgorzelskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu w Płocku – Pana Lecha Dąbrowskiego. Pokazała także małą próbkę swojego talentu, zachwycając zgromadzonych gości piosenkami z repertuaru Maryli Rodowicz i zespołu Blue Cafe.
Opracowanie: Małgorzata Mofina


Czytaj więcej - Starostwo Powiatowe Płock


Dzień języka niemieckiego w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Borkach

SP Borki W dniu 15 stycznia 2015 roku odbyły się zajęcia języka niemieckiego w ramach projektu edukacyjnego Uczniowie uczą uczniów – Mentorzy języka niemieckiego (Schüler lehren Schüler: Deutsch-Mentoren) przy współpracy Goethe-Institut w Warszawie. Uczennice klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkól im. Stanisława Staszica w Gąbinie zachęcały wszystkich do nauki języka niemieckiego poprzez zabawę, gry i różne konkursy.
Uczniowie klas I-III chętnie uczyli się nowych słówek przy pomocy różnych gier językowych. Zabawa z chustą animacyjną sprawiła wiele radości. Dzieci szybko zapamiętały kilka liczebników i nazw kolorów. Licealistki zaprezentowały różne owoce, poprosiły o policzenie i określanie ich barwy. Uczniowie klas IV-VI poznawali język niemiecki dzięki metodzie stacji – starsze koleżanki przygotowały stanowiska, na których pomagały poznać m.in. nazwy części ciała, ubrań, zwierząt czy też zjawiska atmosferyczne.
Opracowanie: Marzena Sosińska

Galeria fotografii - kliknij żeby zobaczyć
ciąg dalszy na str. Aktualności


Język niemiecki na wesoło w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gąbinie

SP Gabin W dniu 5 stycznia 2015 roku odbyły się zajęcia języka niemieckiego w ramach projektu edukacyjnego Uczniowie uczą uczniów – Mentorzy języka niemieckiego (Schüler lehren Schüler: Deutsch-Mentoren) przy współpracy Goethe-Institut w Warszawie. Uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkól im. Stanisława Staszica w Gąbinie zachęcały wszystkich do nauki języka niemieckiego poprzez zabawę, gry i różne konkursy.
Uczniowie klas I-III chętnie uczyli się nowych słówek przy pomocy różnych gier językowych. Zabawa z chustą animacyjną sprawiła wiele radości. Dzieci szybko zapamiętały kilka liczebników i nazw kolorów. Licealistki zaprezentowały różne owoce, poprosiły o policzenie i określanie ich barwy. Na koniec były konkursiki, w których można było zdobyć nagrody. Spotkanie z językiem niemieckim na wesoło urozmaiciło pierwszy dzień po przerwie świąteczno-noworocznej.
Opracowanie: Marzena Sosińska

Galeria fotografii - kliknij żeby zobaczyć
ciąg dalszy na str. Aktualności


Współpraca z Goethe-Institut w Warszawie

wystawa_ZS Od wielu lat Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie współpracuje z Goethe-Institut w Warszawie. Uczniowie i nauczyciele mają możliwość skorzystania z różnych form wsparcia ze strony tej instytucji, m.in. warsztaty z lektorką Deutsch-Wagen-Tour (dwukrotnie), wyjazdy do Warszawy na wystawy przedstawiające w ciekawy sposób Niemcy i język niemiecki, sponsorowanie nagród w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Francji, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii.
W bieżącym roku szkolnym wypożyczyliśmy wystawę „Deutsche Städte und Landschaften – Niemieckie miasta i krajobrazy“ do naszej Szkoły. Plakaty przedstawiała współczesne Niemcy jako kraj bardzo zróżnicowany zarówno krajobrazowo jak i kulturowo. Uczniowie mogli poznać mały wycinek tego, czym jest nowoczesna technologia i natura, sport i kultura.
Opracowanie: Marzena Sosińska

Galeria fotografii - kliknij żeby zobaczyć
ciąg dalszy na str. Aktualności


„ Jak funkcjonuje biuro podróży….”

Na to pytanie i szereg innych pytań, uczniowie uzyskali odpowiedzi w czasie spotkania z pracownikiem biura podróży „ Panorama – Tour” w Płocku, z panią Moniką Gogol. Spotkanie odbyło się 16.12.2014 r. w sali konferencyjnej naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie pionu Technikum Turystyki Wiejskiej wraz z opiekunami p. Ludmiłą Koprowicz i p. Wiesławą Kamińską.
Celem spotkania było zapoznanie uczniów z działalnością biura podróży:
- przygotowywanie ofert turystycznych,
- rezerwacja obiektów turystycznych,
- kalkulacja kosztów imprezy turystycznej,
- organizacja transportu w turystyce,
- warunki ubezpieczenia w turystyce,
- obowiązki pilota podczas imprezy turystycznej.
Omawiana tematyka spotkania obejmowała zagadnienia związane z podstawą programową.
Serdecznie dziękujemy właścicielowi biura podróży „ Panorama- Tour” w Płocku panu Karolowi Pałganowi za umożliwienie zorganizowania tego spotkania oraz p. Monice Gogol za wiele cennych informacji.

Opracowały: Ludmiła Koprowicz i Wiesława Kamińska
Galeria fotografii - kliknij żeby zobaczyć
Studniówka 2015

źródło: terazgabin.pl


"Noc biologów"

Noclogo
W piątek 9 stycznia 2015r. uczniowie klas II i III LO wzięli udział w Czwartej Ogólnopolskiej „Nocy Biologów” organizowanej przez Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Projekt ten ma charakter cykliczny i jest realizowany przez kilkanaście uniwersytetów na terenie całego kraju. „Noc biologów” to wykłady, warsztaty , wystawy i laboratoria popularyzujące wiedzę z dziedziny biologii. Skąd taka nazwa? Ponieważ rozpoczynają się po południu i trwają do późnych godzin nocnych.
Z bogatej oferty, którą przygotowali organizatorzy nasi uczniowie wybrali i wysłuchali wykładów: „Dront dodo w sztuce, literaturze i nauce” , „Czy należy się bać roślin GM?”, „Niebezpieczne związki - człowiek i narkotyki”. Uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych: „Biologiczne interfejsy – czyli jak połączyć organizm żywy z maszyną”, „Zobaczyć bakterie - świat mikrobów wokół nas”, „Bakterie kwasu mlekowego - nasi sprzymierzeńcy” oraz warsztatach kryminalistycznych „Izolacja DNA z miejsca zbrodni, reakcje enzymatyczne i baza genetyczna CODIS”. Obejrzeli wszystkie wystawy, wysłuchali również występu chóru Wydziału Biologii UW, który był jedną z licznych atrakcji tego wieczoru.
Opracowała: Joanna Woźniak
Galeria fotografii - kliknij żeby zobaczyćŚwięta, Święta i…

Już od wczoraj powróciła szkolna rzeczywistość, a pozostały tylko wspomnienia! Wróćmy na chwilę do nich…
Otóż 19 grudnia 2014 r. tradycyjnie w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie opłatkowe dla całej społeczności – Dyrekcji i kierownictwa, nauczycieli i pracowników oraz młodzieży.
Uczniowie kl. III Te/ Ti, II LO, I Ti pod opieką pp. T. Obidowskiego, K. Walczaka, A. Lodzińskiej zorganizowali to refleksyjne i uroczyste spotkanie.
Były kolędy, rozważania na temat istoty Świąt, życzenia i przesłanie:
„ Nie bójcie się Chrystusa, leży przed nami w żłóbku jak dawniej nasz Boski Zbawiciel.
Nic się nie zmieniło – trzeba
BYŚMY MY SIĘ ZMIENILI!!!

Tekst: p. A. Lodzińska


„Kwiat Powiatu”

Kwiat powiatu Kapituła Konkursu wyłoniła laureatów III edycji Konkursu o Dobroczynną Nagrodę Starosty Płockiego „Kwiat Powiatu”. Jedną z nagrodzonych jest Monika Piecka – uczennica Zespołu Szkół w Gąbinie. Monika otrzymała nagrodę w kategorii TALENT ROKU!
Laureaci otrzymają statuetkę „Kwiat Powiatu” oraz dyplom stanowiący potwierdzenie przyznania nagrody.
Osoby wyróżnione w kategoriach Animator Kultury, Wolontariusz Roku oraz Talent Roku otrzymają nagrody finansowe w wysokości 1 000 zł. Wyróżnionym przysługuje prawo do wykorzystania przyznanej nagrody w promocji własnego wizerunku w prowadzonej działalności gospodarczej lub publicznej.

GRATULUJEMY

Opracowanie: Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku.

Galeria fotografii - kliknij żeby zobaczyćWalczymy o certyfikat „Działamy bez nienawiści”

mini Konkurs Kampanii Rady Europy „Bez nienawiści” ma na celu rozwijanie u młodych ludzi świadomości czym jest mowa nienawiści tak, aby rozumieli oni, dlaczego należy z nią walczyć i potrafili oni odpowiednio na nią reagować. Konkurs promuje szacunek do ludzi, ich różnorodności, prawa człowieka i świadome użytkowanie mediów i Internetu. Z uwagi na fakt że problem nienawiści w mediach a zwłaszcza w internecie, staje się bardzo poważny. Samorząd Uczniowski postanowił podjąć wyzwanie. Warsztaty dotyczące ‘mowy nienawiści’ zaowocowały przygotowaniem filmu o tej tematyce. Będzie on dostępny na Funpagu Samorządu Uczniowskiego oraz w Serwisie You Tube już 30 grudnia.
www.youtube.com/watch?v=adev29FFGO4&feature=youtu.be
Szczególnie gorąco zachęcamy do opiniowania i udostępniania filmiku w styczniu na PolskaBezNienawiści Będziemy starali się o nagrodę publiczności!. To jednak nie koniec! W tym roku akcja Andrzejki w ZS Gąbin przebiegła właśnie pod hasłem BEZ NIENAWIŚCI. Na przerwach były puszczane piosenki z dedykacjami, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Ponadto odbył się również kiermasz ciasta z którego dochód (109 zł, 40 gr) został przeznaczony na zakup słodyczy dla dzieci z domu dziecka w Gostyninie, które po raz kolejny z okazji świąt zbierali nasi wspaniali wolontariusze z Klubu 8. Jak zawsze uczniowie naszej szkoły pokazali na co ich stać i zasługują na gorące podziękowania za wspaniałą zabawę i hojność. Z uwagi na duże zainteresowanie tematem. Zapraszamy na drugą część warsztatów pod hasłem ‘Mówimy nie mowie nienawiści’ wszystkich, którzy chcą podzielić się soją opinią i poznać punkt widzenia innych osób . Ta trochę nietypowa ‘lekcja’, odbędzie się w lutym (zapis sala 101). Zaplanowano ciekawe/kontrowersyjne tematy, zabawę w psychologa, odgrywanie ról i wspólne ocenianie materiałów wizualnych. Razem będziemy szukać odpowiedzi na pytanie dlaczego warto i jak przeciwdziałać mowie nienawiści. W Polsce Kampania wspiera Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, Minister Administracji i Cyfryzacji, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Koalicja Koalicja 70 organizacji, instytucji i grup z całej Polski.

minimini


Galeria fotografii - kliknij żeby zobaczyćOtwarcie kolejnych pracowni do nauki zawodu.

 

27 listopada 2014r. w naszej Szkole dokonano oficjalnego otwarcia dwóch nowo wyremontowanych  pracowni. Są to: pracownia usług gastronomicznych oraz pracownia obsługi ruchu turystycznego i hotelarstwa. Nowoczesne wyposażenie zostało zakupione z pozyskanej wcześniej dotacji  celowej z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na doposażenie bazy dydaktycznej w szkołach rolniczych.              W pracowniach kształcą się  uczniowie   w zawodach: technik turystyki wiejskiej i technik hotelarstwa. 

O to, aby uczniowie naszej Szkoły uczyli się w coraz lepszych warunkach i na najbardziej nowoczesnym sprzęcie,  dba nasz organ prowadzący  – Powiat Płocki. 

ciąg dalszy na str. Aktualności


LISTOPADOWE SPOTKANIE INTEGRACYJNE

Od wielu lat Klub Ośmiu – Młodzieżowy Wolontariat organizuje listopadowe spotkanie integracyjne w naszej szkole. Również w tym roku zaprosiliśmy uczniów wraz z nauczycielami i wychowawcami z Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach i w Mocarzewie.

Goście przybyli do nas w dniu 20 listopada 2014 roku. Mimo ponurej jesiennej pogody wszyscy byli zadowoleni.  Pani Dyrektor Danutę Kowalkowską-Fiłoniuk przywitała zgromadzonych w sali konferencyjnej naszej szkoły        

                                                                   cd na str. Aktualności


Dzień Bezpiecznego Komputera 2014

W październiku obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Komputera.
To komercyjne przedsięwzięcie markietingowe w postaci kampanii informacyjnej i edukacyjnej skierowanej do użytkowników komputerów i internautów w Polsce, zapoczątkowane 12 października 2014 roku. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci.
W naszej szkole została przeprowadzona akcja informacyjna w formie krótkiej prezentacji przygotowanej przez uczniów nt. bezpiecznego korzystania z komputera. Uczniowie przygotowali również zakładki do książek z zasadami bezpiecznego użytkowania komputera, które rozdawali wśród społeczności szkolnej wraz ze słodkim upominkiem-niespodzianką. W niektórych cukierkach znajdowały się numerki, które to były nagradzane długopisem z logo szkoły. cd na str. Aktualności


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku 2014 r. obchodziliśmy  już po raz ósmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. W ramach październiko-wego święta została przygotowana i wyeksponowana gazetka okolicznościowa, na której znalazły się informacje dotyczące obchodów MMBS oraz konkurs zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy pod tytułem „Ta twarz wygląda znajomo…?”. 

 cd na str. Aktualności


 

obraz   Wybiła godzina rozstrzygająca! Polska przestała być niewolnicą i sama chce stanowić o swoim losie, sama chce budować swą przyszłość, rzucając na szalę wypadków własną siłę orężną.

Komendant Główny Wojska Polskiego Józef Piłsudski

Słowa J. Piłsudskiego… to one wybrzmiały w sali gimnastycznej, wyrecytowane przez uczniów, podczas szkolnego spotkania z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

czytaj dalej...


Tydzień dobrego chleba

 W środę 22 października w ramach kampanii Fundacji Dobre Życie: „Dobry chleb na każdym stole- bądź świadomym konsumentem” Samorząd Uczniowski zorganizował  w szkole dzień dobrego chleba.

Przygotowano ulotki, informacje na FB i tablicę informacyjną.

Jednak najbardziej emocjonującym momentem całej akcji, która wzbudziła duże zainteresowanie nie tylko wśród uczniów i nauczycieli, ale również pracowników szkoły był poczęstunek.

Uczniowie przygotowali ponad 200 mini kanapek z chleba na zakwasie.

Był to miedzy innymi chlebek orkiszowy, z dodatkiem soi oraz chleb Pur Pur.


Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14 października 2014 roku sala gimnastyczna w Zespole Szkół, wypełniła się zaproszonymi gośćmi. Pani D. Kowalkowska – Fiłoniuk dyrektor Szkoły powitała zebranych, rozpoczynając coroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

 W części oficjalnej gościliśmy władze powiatowe: p. A. Sierockiego przewodniczącego  Rady Powiat oraz p. A. Bartosiaka wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Władze lokalne reprezentował p. K. Jadczak  - burmistrz Miasta i Gminy Gąbin. Swoją obecnością zaszczycili nas również: ks. kanonik J. Szczeciński – proboszcz parafii Św. Mikołaja w Gąbinie, p. Ewa Kowalak Prezes Powiatowego ZNP oraz rodzice z przewodniczącą Rady Rodziców na czele p. Danutą Grzymałą.  Licznie przybyli, jak co roku, emerytowani  i aktualnie pracujący nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły oraz młodzież.    (czytaj dalej... )


Stołeczna Kapituła „Klubów Ośmiu”

„Klub Ośmiu”- Młodzieżowy Wolontariat, który już od 10 lat działa w naszej szkole, został zaproszony przez Fundację „Świat na Tak” na Stołeczną Kapitułę Klubów Ośmiu. Uroczystość odbyła się 7 października 2014 r. w Warszawie, a Zespół Szkół im. St. Staszica w Gąbinie reprezentowali opiekun Klubu Ośmiu  p. Kamilla Krakowska oraz uczniowie – wolontariusze Edyta Brzozowska z klasy III LO i Mateusz Domżałowicz z klasy II K. Wydarzenie to miało na celu podsumowanie pracy „Klubów Ośmiu” w roku szkolnym 2013/2014 oraz nakreślenie kierunków pracy na rok następny.

  (czytaj dalej... )

 

 

 


Wybory do samorządu 2014/2015

W piątek 26.09.2014  w Naszej Szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego i wybory Opiekuna SU.

Lokal wyborczy był otwarty przez 2 godziny odwiedziło go 282 osoby.

Było wszystko - profesjonalna urna, komisja wyborcza i mężowie zaufania. 

Po wyborach rozmawialiśmy z nowym  przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Tomkiem Smolarczykiem z klasy III TI: „Być narodowi użytecznym” to słowa naszego patrona dlatego hasłem tegorocznej Rady SU jest „Być szkole użytecznym”. Przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować moim wyborcom, którzy przez zaufanie wybrali mnie jako lidera całej społeczności Staszica. Przecież każdy z was mógłby kandydować… Chciałbym też bardzo pogratulować moim rywalom. Jako przewodniczący postaram się nie stawiać celi ale realizować je.  

(czytaj dalej... )


  Warsztaty  "dobry chleb na każdym stole - bądź świadomym konsumentem"

Uczniowie Naszej Szkoły zostali zaproszeni na dwudniowe szkolenie organizowane przez Fundację Dobre Życie i Polski Chleb oraz Szkołę Promocji Zdrowia pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na podniesienie świadomości konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba wypiekanego tradycyjnymi metodami a także promowanie zdrowego stylu  życia.

czytaj dalej...

 


 ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Zgodnie z tradycją Zespołu Szkół im  S. Staszica w Gąbinie, we wtorek 16 września br. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.

To niezwykle ważny dzień dla wszystkich pierwszo-klasistów!!! W ceremonii ślubowania uczestniczyli: Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele oraz przedsta-wiciele klas programowo niższych. Uśmiechnięci, odświętnie ubrani i przejęci pierwszoklasiści udowodnili, że są gotowi do wejścia w poczet uczniów szkoły.             Po  wystąpieniu p. Dyrektor i przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego, który słowami „…zapraszam wszystkich do pracy na rzecz Szkoły – jest wiele do zrobienia – a razem możemy wszystko” zachęcał pierwszoklasistów do aktywnego działania. Następnie, akt ślubowania przeprowadził  v-ce dyrektor S. Sztygiel, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar i tym samym zostali przyjęci w grono "Staszica".        czytaj dalej...


ZEBRANIE RODZICÓW W „STASZICU”

W dniu 15 września  2014 roku sala gimnastyczna Zespołu Szkół wypełniła się rodzicami uczniów naszej szkoły. Spotkanie poświęcone było organizacji roku szkolnego 2014/2015.        

Pani  Danuta Kowalkowska – Fiłoniuk dyrektor Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie przywitała zebranych, szczególnie rodziców „pierwszoklasistów” dziękując jednocześnie, za „…wybór tej szkoły i zaufanie jakim nas obdarzono”.

czytaj dalej...